Najważniejszym z trudnych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się ilości aut na polskich drogach. Z tego powodu jedną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle okolicznych gmin, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy już powstałych tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.