Smaczna kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie daje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty to baza kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. jedzenie w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, piada oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film