Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz w szeregu przypadków zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o pionierskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

Najbardziej stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasem egzotycznych dań.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.